سقوط نمایندگان استان اردبیل در کمیسیون های مجلس!


انتخابات کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی برگزار شد که نشان از افت نمایندگان استان اردبیل در این ترکیب ها داشت.

سقوط نمایندگان استان اردبیل در کمیسیون های مجلس!

در روزهای اخیر انتخابات کمیسیون های کارشناسی مجلس شورای اسلامی برگزار شد و بر این اساس اعضای هیأت رئیسه این کمیسیون ها در سال سوم مجلس یازدهم به شرح زیر انتخاب شدند.

این در حالی است که صدیف بدری به عنوان دومین نماینده کمیسیون عمران به عنوان دومین جلسه جلسه بدون تغییر باقی ماند و عباس جهانگیرزاده نیز اخیرا به عنوان دومین نماینده کمیسیون کشاورزی و سید غنی نظری به عنوان دبیر اول کمیسیون اقتصادی به عضویت هیئت رئیسه درآمدند. این کمیسیون ها
ولی اسماعیلی در عین حال از سمت کمیسیون اجتماعی مجلس به نایب رئیس اول این کمیسیون تنزل یافته است.

کمیسیون اقتصادی:

رئیس جمهور: محمدرضا پورابراهیمی
نمایندگان اول و دوم: شهباز حسن پور و محمد باقری بناب
سخنران: مهدی طغیانی
منشی اول و دوم: #سیدغنی_نظری و انور حبیب زاده بوکانی

کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری:

رئیس: علیرضا منادی سفیدان
نمایندگان اول و دوم: سید محمد مولوی و مهدی اسماعیلی
سخنران: رضا حاجی پور
منشی اول و دوم: محمدرضا احمدی و شیوا قاسمی پور

کمیسیون اجتماعی:

رئیس: مهدی عیسی زاده
نواب اول و دوم: #ولی_اسماعیلی و عباس گودرزی
سخنران: حسن لطفی
منشی اول و دوم: کیومرث سرمدی و حسین حاتمی

کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست:

رئیس: محمدجواد عسکری
نواب اول و دوم: رحمت الله نوروزی و #عباس_جهانگیرزاده
سخنران: ذبیح الله اعظمی
منشی اول و دوم: بهزاد علیزاده و جلال محمودزاده

کمیسیون عمران:

رئیس: محمدرضا رضایی کوچی
نواب اول و دوم: کمال علیپور و #صدیف_بدری
سخنران: عبدالجلال ایری
منشی اول و دوم: احمد جباری و آرا شاوردیان

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

رئیس: وحید جلال زاده
نواب اول و دوم: ابراهیم عزیزی و عباس مقتدایی
سخنران: ابوالفضل عمویی
منشی اول و دوم: علی علیزاده و یعقوب رضازاده

کمیسیون انرژی:

رئیس: فریدون حسنوند
نمایندگان اول و دوم: موسی احمدی و سهراب گیلانی
سخنران: مالک شریعتی
دبیر اول و دوم: عبدالعلی رحیمی مظفری و حسین حسین زاده

کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات:

رئیس: حمیدرضا حاجی بابایی
نمایندگان اول و دوم: مهرداد گودرزوند چگینی و محسن زنگنه
سخنران: محمدمهدی مفتح
منشی اول و دوم: غلامحسین کرمی و ولی الله فرزانه

کمیسیون بهداشت:

رئیس: حسینعلی شهریاری
نمایندگان اول و دوم: سید مرتضی خاتمی و سیدجلیل میرمحمدی
سخنران: زهرا شیخی
منشی اول و دوم: محسن فتحی و رضا آریان پور

کمیسیون و شوراهای امور داخلی:

رئیس: محمد صالح جوکار
نمایندگان اول و دوم: سیدحمیدرضا کاظمی و محمد حسن آصفری
سخنران: علی حدادی
منشی اول و دوم: روح الله نجابت و رسول فرخی میکال

کمیسیون صنعت و معدن:

رئیس: مصطفی طاهری
نواب اول و دوم: علی جدی و علی اکبر کریمی
سخنران: روح الله عباسپور
دبیر اول و دوم: روح الله ایزدخواه و معصومه پاشایی بهرام

کمیسیون فرهنگی:

رئیس: مرتضی آقاتهرانی
نواب اول و دوم: بیژن نوبت وطن و سیدعلی یزدیخواه
سخنران: احمد راستینه
منشی اول و دوم: سید مجتبی محفوظی و زهره سادات لاجوردی